Öztek Şirketler Grubu Öztek Şirketler Grubu Öztek Şirketler Grubu Öztek Şirketler Grubu

1995 Öztek Tekstil Terbiye San. ve Tic. A.Ş.

Öztek Şirketler Grubu’nun en önemli kollarından biri olan Öztek Tekstil Terbiye A.Ş., Öztek Grup’un başarılı satış, ihracat ve üretim faaliyetlerini destekleyici bir birim olarak 1995 yılında Çorlu’da hayata geçirilmiştir.

Kurulduktan hemen sonra aylık 4 milyon metre kumaş imalatına ulaşan Öztek Tekstil Terbiye Tesisleri, bugün 650 kişinin 3 vardiya halinde çalıştığı 170.000 m²’lik dev bir üretim tesisi kimliğine sahiptir.

Her an güncellenen moda tekstili üzerine yoğunlaşan Stampa ve özellikle teknik tekstil üzerine uzmanlaşmış olan Spectra markasının tüm ürünleri Öztek Tekstil Terbiye A.Ş. çatısı altında üretim prensipleri ve kalitesi sayesinde çeşitli uluslararası araştırmalarda dereceler elde etmiştir. Yüksek teknoloji, AR-GE ve inovasyon sayesinde sürekli yenilenen üretim anlayışı, kalitesi, dünya çapında kendine ait belgeli patentleri ile, Savunma Sanayi alanında çok özel üretim izin belgeleri, Nato Güvenlik Belgesine sahip olup, İNOVASYON ve AR-GE’ye verdiği önem ile hem moda endüstrisinde, hemde teknik tekstil alanında sektörün öncü ve en önemli kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

Firma Kartı

E-5 Karayolu Misinli Kavşağı 59860 Çorlu Tekirdağ

Telefon: +90 282 675 1414

oztektekstil@oztektekstil.com.tr http://www.oztektekstil.com.tr//