Öztek Şirketler Grubu Öztek Şirketler Grubu Öztek Şirketler Grubu

1995 Öztek Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Öztek Şirketler Grubu’nun konfeksiyon üretimi ve ihracatı yapan kolu olan Forteks A.Ş. 1995 yılında kurulmuştur. Forteks A.Ş., 1980 yılında Öztek Grup’un ilk şirketi olarak kurulan Öztek Giyim’in devamı niteliğindedir.

Yalnızca dokuma ve örme kumaşlar kullanarak erkek ve kadın giyim malzemeleri üreten Forteks A.Ş., ürünlerinin yüzde yüzünü ihraç etmektedir. Avrupa pazarına ihracat yapan Forteks A.Ş.’nin bu pazarda en büyük ihracatı gerçekleştirdiği ülkeler, başta İngiltere olmak üzere Fransa, İspanya ve Danimarka’dır. Forteks A.Ş.’nin İngiltere’ye yaptığı ihracat ise Öztek Şirketler Grubu bünyesinde yer alan başka bir marka olan ve marketing ile pazarlama alanlarında Londra’da yerleşik olarak faaliyet gösteren Capacity UK aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Faaliyet gösterdiği ham dokuma ile örme kumaş üretimi, kumaş boyama, baskı, numune ve giyim üretimi gibi alanlarda 30 seneyi aşkın bir personel, bilgi ve iş tecrübesine sahip Forteks A.Ş.’nin yıllık üretim kapasitesi miktarı 4 ila 5 milyon adet seviyesindedir.

Firma Kartı

Çağlayan Mh. Okul Cd. No : 10 Kağıthane / İstanbul

Telefon: +90 212 224 24 10

info@oztek.com.tr